- Головна
- ДарВідзнака
- Володарі ДарВідзнака 2023
- За роботу в гарячих точкахФедоренко Юлія2022 - Деграчівська, з 2023 - Мала Данилівка, Харківська область
- За надану допомогуГонюкова СвітланаАптечна мережа 9-1-1, м.Харків
- За відновлення роботиТатаренко ТетянаАптека 35. смт. Савинці, Харківська область
- Галерея номінантів
- За роботу в гарячих точках
- Тимошина ЮліяАптека №248, м.Нікополь, Дніпропетровська областьФармацевт аптеки Тимошина Юлія не залишила місце роботи з першого дня війни. Після виїзду з міста співробітників вона залишилась працювати в аптеці одна разом з санітаркою. Місто Нікополь під постійними обстрілами і вдень, і вночі вже більше року. Вже більше місяця місто, а також аптека, без водопостачання. При обстрілах в робочий час Юлія допомагає відвідувачам опанувати страх, хоча і самій дуже лячно.
- Колектив аптекиАптека 9, м.Селидове, Донецька областьЯ, завідувачка аптеки, хочу номінувати колектив нашої аптеки. Знаходимось у м.Селидове Донецької обл, до лінії бойових дій 25 км. Працювали під час війни з самого початку. Зачиняли аптеку тільки тоді, коли були зовсім пусті полиці, усього на 10 діб. Зачиняючи аптеку, на вітрині залишили записку "Не розбивайте нашу аптеку, нам лікувати людей!!!" І плакали... Бо це наш другий дім!
- Скляр РоманАптека “Подорожник” м. Очаків Миколаївської областіМісто Очаків на Миколаївщині з початку війни постійно перебуває під ворожим вогнем. У аптеці "Подорожник" працює наш фармгерой Роман Скляр, який забезпечує людей необхідними медикаментами за будь-яких обставин. У перші дні війни він не покинув аптеку. Коли в Очакові ворог почав обстрілювати військову частину, фармгерой залишився допомагати людям, попри ризик для життя. Заради фармопіки майже рік працював у аптеці сам, адже колеги виїхали, рятуючись від війни. За словами Романа, він поїхати не міг, бо нікому буде забезпечувати ліками тих, хто залишився. А людям це може бути критично важливо для життя та здоров’я. Їм потрібна фармопіка.
- Чабаненко ТетянаАптека "Благодать", м.Оріхів, Запорізька областьЗ перших днів війни моє місто потерпає від авіа ударів, КАБів і постійних обстрілів. Майже до кінця квітня минулого року, поки ракета не зруйнувала аптеку, я працювала кожен день без вихідних, бо з колективу лишилась лише я одна! Ночі проводили в підвалах і бомбосховищах, а вранці поспішала на роботу, адже знала, що в місті багато тяжко хворих і літніх людей, які мають потребу в медичних засобах. Тим, хто не мав можливості дійти до аптеки, я ліки розносила по домівках! Місто з перших днів війни лишилось без світла, води, опалення...Працювала в темряві під ліхтариками і свічками, неодноразово потрапляла під обстріли мінометів і, дякувати Богу, що і досі лишилась жива!
- Федоренко Юлія2022 - Деграчівська, з 2023 - Мала Данилівка, Харківська областьЗ 24 лютого 2022 я залишилася єдиним працівником аптеки, адже дуже хотіла працювати та допомагати людям. Складність була в тому, що я проживаю в смт Золочів. Траса Золочів-Дергачі була дуже небезпечною, вона була завалена російською технікою і постійно перебувала під обстрілом. Багато аптек припинили свою роботу. Тоді я знайшла контакти територіальної оборони та запропонувала разом відкрити аптеку, щоб припинити паніку у людей. Ось так і було кожен ранок: два хлопці з автоматами забирали мене із Золочева і, ризикуючи власним життям, везли мене на роботу. Так тривало майже 2 тижні, найстрашніші тижні у житті.
- За надану допомогу
- Велика ВалеріяАптека “Подорожник”, м.Нікополь Дніпропетровської областіНавесні 2022 року співробітники аптеки евакуювалися в інші міста через сильні обстріли міста Нікополь. Через обстріл ворога була пошкоджена аптека, адже відстань між аптекою та ворогом, який на протилежному березі річки, становить 5 кілометрів. Фармацевт встигала дорахувати до п'яти і чула, як падають одиночні снаряди або починають бити з ГРАДів. Аптеку тимчасово закрили і Валерію перевели в іншу. У місті Нікополь залишились працювати й надавати фармопіку двоє фармацевтів з "Подорожника". У грудні 2022 року аптеку Валерії відкрили й вона працювала в мороз, під обстрілами та з відключеннями світла.
- Середенко АлінаАптека “Подорожник” м. Баштанка Миколаївської областіПід час ворожого наступу на Миколаївщині в маленькому містечку Баштанка йшли запеклі бої, під час яких було зруйновано майже весь центр міста. Під стінами аптеки “Подорожник” стояв знищений ворожий БТР. Фасад, меблі та техніка були пошкоджені. Фармгероїня Аліна Середенко під час обстрілів була з дітьми в бомбосховищі. Коли вони трохи припинялися, вона миттєво бігла в аптеку, щоб надавати людям фармопіку й забезпечувати ліками.
- Онищенко ЛіліяЗФК №1, м.ЗапоріжжяПід час початку повномасштабної війни в перші дні наша аптека надавала допомогу переселенцям з окупаваних територій, котрі бігли в пошуках житла, ліків та їжі. Черги вишиковувалися на 50 -100 метрів, адже аптека знаходиться на дуже безпечному місці - Придніпровська залізнична дорога.
- Федотова ІринаАптека “Подорожник”, м.Марганець Дніпропетровської областіЗ початку повномасштабного вторгнення люди почали панікувати та виїжджати. В Ірини паніка швидко минула, бо треба було допомагати людям і тому вона залишилась в місті. Попри майже щоденні обстріли, щодня ходить на роботу. Були випадки, коли доводилося бути не тільки фармацевтом, а й психологом та заспокоювати людей. Після обстрілів допомагає наводити чистоту у місті, де немає централізованої подачі води. Щодня Ірина носить воду для особистих потреб та робочого процесу й продовжує працювати кожного дня.
- Ковальова ОленаАптека “Подорожник”, м.Марганець Дніпропетровської областіУ перший день повномасштабного вторгнення надавала людям допомогу та фармопіку. Черги в аптеці були на вулицю, всі налякані. Фармацевт заспокоювала своїх марганчан. Не зачиняла аптеку й сама в ній працювала пів року кожного дня, бо людям потрібні ліки, а колектив виїхав. Розуміючи, що людям потрібні ліки, попри страх йшла на роботу. А коли аптека залишилась без світла, сама впоралась з генератором. Зараз працює без водопостачання та під постійними обстрілами заради фармопіки та допомоги людям.
- Гонюкова СвітланаАптечна мережа 9-1-1, м.ХарківЦього року, на початку червня, сталась дуже велика трагедія на півдні нашої країни. Окупаційні війська держави-агресора підірвали дамбу Каховського водосховища. Масштаби цієї трагедії просто неймовірно жахливі. Це, напевно, одна з найбільших катастроф за час незалежності України.
- За відновлення роботи
- Брюховецька ТетянаФірмова аптека Фармацевтичної компанії "Дарниця, м.КиївТетяна працювала з перших днів війни в фірмовій аптеці "Дарниці" з 8 до 22. Це мало особливе значення, адже ми знаємо, що в перші дні війни більшість аптек були зачинені, а фармацевти евакуювалися у безпечні регіони або боялися виходити на роботу. З іншого боку, саме з початком бойових дій виник не аби який ажіотаж – люди скуповували необхідні ліки, з’явився великий запит з боку волонтерів, ЗСУ та ТрО.
- Лавриненко ЛюдмилаАптека №32, смт Пісочин, Харківська областьЗ початком великої жорстокої війни довелося працювати під сиренами, вибухами, зі страхом та слізьми. Наша аптека відпочатку відкрилася одна, тому черги стояли дуже-дуже великі, були і паніка, і крики. Товар не отримували, нічого не працювало. Люди в паніці бігли в аптеку, купували все підряд. Згодом ставало дедалі страшніше. Мої колеги почали по черзі виїжджати в міста. З 02.03 2023 в аптеці залишилася я одна.
- Меланченко АнастасіяАптека Бажаємо здоров'я, м. Ізюм, Харківська обастьКоли почалася війна, ми добре чули вибухи, які лунали в Харкові. Попри це ми продовжували працювати, кожен день відкривали аптеку на кілька годин для забезпечення населення ліками. 02.03.2022 був наш останній робочий день, тому що о 04:00 наше місто зазнало масованого авіанальоту, в цю ніч була зруйнована і наша аптека, яка розташовувалася біля відділку поліції.
- Жирова ЛюдмилаАптека оптових цін, смт Донець, Харківська областьПрацюю в аптеці з початку війни і до сьогодні. Аптеку зачиняли на два тижні лише тоді, коли полиці з товаром геть спорожніли. Я намагалася якнайшвидше відчинити аптеку, телефонувала кураторам, які весь цей час були зі мною 24/7. Коли аптеку знову відчинили, навіть мій чоловік допомогав - їздив на склад до Харкова за товаром. Ми з колегами попри обстріли намагалися допомогати людям, не залишали робочі місця ні на мить. Дуже дякую керівництву аптечної мережі 9-1-1 за те, що дають робочі місця в цей нелегкий час.
- Татаренко ТетянаАптека 35. смт. Савинці, Харківська областьНаше селище перебувало під окупацією 6 місяців. У нас не було ні світла, ні газу, ні води. Працюючи на генераторі, ми відновили роботу нашої аптеки вже через місяць після звільнення. Дякувати нашим захисникам та захисницям! Нашої допомоги потребували всі мешканці нашої громади, які під час окупації залишились без ліків, та ті мешканці, які вже повернулися на батьківщину.
- Що таке ДарВідзнака?
ДарВідзнака: Фармацевти – це всеукраїнська щорічна відзнака найвідданіших своїй роботі фармацевтів та провізорів.
Відзнака 2023 року присуджується по одному номінанту у таких 3 номінаціях: «За надану допомогу», «За роботу в гарячих точках», «За відновлення роботи».
Премія заснована Фармацевтичною компанією «Дарниця» в 2022 році, коли герої за першим столом працювали під обстрілами, щоб допомогти українцям.
- Навіщо премія Україні?
- Подякувати героям, які щоденно виконують свою роботу для збереження здоров’я нації
- Підвищити рівень розуміння важливості роботи кожного на своєму місці
- Надихнути та підтримати українців
- Що дає відзнакаДарВідзнака – це можливість гучно заявити про вчинки Величних людей. По одному лідеру у 3 номінаціях отримають фінансову нагороду у розмірі50 000(кожен)грн.
- Яких фармацевтів ми шукаємо?Сміливі, рішучі та відповідальні – це номінанти ДарВідзнаки 2023. Якщо ви або ваш колега-фармацевт виявили людяність та мужність, стійкість та виваженість, допомогли зберегти життя – ви маєте бути серед номінантів.
Заповнюйте анкету та, можливо, саме вас обере наше жюрі в якості номінанта ДарВідзнаки 2023.
- Етапи премії 2023
- 05 червня – 31 липняНомінація учасників та заповнення анкет
- 1 серпня – 14 серпняЖурі перевіряє та відбирає анкети.
- 15 серпня – 14 вересняГолосування українців
- 15 вересняОголошення результатів
- Номінації
- За надану допомогу
Коли цінність здоров’я українців вища за страх повітряних тривог. Наприклад, вам вдалося знайти та доставити ліки з іншого кінця міста людині, яка цього вкрай потребувала. Якщо ваша робота допомогла врятувати здоров’я чи життя інших – ви маєте подати свою кандидатуру для включення в номінанти в цій категорії.
- За роботу в гарячих точках
Сміливість – це бути фармацевтом. Попри обстріли щоранку відчиняти аптеки, затуляти вікна та навіть під сирени виконувати свій професійний обов’язок. Адже в місцях, де точаться активні бойові дії, доступність ліків – на вагу життя. Працюєте в таких умовах – неодмінно діліться історією своєї мужності.
- За відновлення роботи
Звільнені території потребують відновлення життя, а відкриття аптек на звільнених територіях дає можливість отримати доступ українців до необхідних ліків. Якщо ви стали тими, хто одним із перших, попри тривоги та високі ризики, відновлювали роботу на таких територіях – розкажіть свою історію.
- Журі ДарВідзнаки
- Ігор НикифорчинДиректор з медичних питань Фармацевтичної компанії «Дарниця».
Понад 20 років в фармацевтичному бізнесі, з яких понад 15 років на топ-позиціях компаній США та України. - Антоніна ОсадчаКерівник thePharma.Media, професійно-ділового видання для фахівців фармацевтичної та медичної галузей.
25 років в медіа, із них більше 15 років на топ-позиціях. - Катерина ГлазковаВиконавчий директор ГС «Спілка українських підприємців»
7 років досвіду в управлінні найбільшою бізнес-асоціацією незалежних українських підприємців.