
- Головна
- Серцево-судинні захворювання
- Міфи про артеріальну гіпертензію
Міфи про артеріальну гіпертензію
- 7 міфів про артеріальну гіпертензію
МІФ 1. Артеріальна гіпертензія - це спадкова хвороба
Спадковість може впливати на розвиток гіпертензії, але це не означає 100% ймовірності захворювання. Якщо ваші батьки мають проблеми з тиском, здоровий спосіб життя та регулярний контроль тиску можуть допомогти уникнути гіпертензії.
МІФ 2. На артеріальну гіпертензію хворіють лише люди старшого віку
Гіпертензія може вражати людей будь-якого віку, включаючи дітей. Зростання захворюваності серед молоді пов’язане з ожирінням, нездоровим харчуванням та малорухливим способом життя. Крім того, часто хвороба може довго залишатись не виявленою, оскільки більшість людей не зважають на цю проблему в молодому віці.
МІФ 3. Ліки потрібно приймати лише тоді, коли погано
Це один із найнебезпечніших міфів, який може коштувати пацієнтам здоров’я, а іноді й життя. Артеріальна гіпертензія — це хронічне захворювання, яке потребує постійного контролю, навіть якщо самопочуття хороше.
Регулярний прийом призначених лікарем препаратів у поєднанні зі здоровим способом життя — єдиний ефективний спосіб запобігти тяжким ускладненням гіпертензії, таким як інсульт, інфаркт міокарда, серцева або ниркова недостатність.
Метою лікування є досягнення та підтримка цільового артеріального тиску (нижче 130/80 мм рт.ст.) Саме тому важливо дотримуватись індивідуально підібраної схеми лікування щоденно, навіть якщо ви почуваєтеся добре.
МІФ 4. Не існує поняття “робочого” тиску
Підвищений артеріальний тиск — навіть без симптомів — небезпечний для здоров’я. Його не можна вважати “нормальним” або “робочим”, навіть якщо ви звикли до таких цифр.
Артеріальна гіпертензія часто протікає безсимптомно, але поступово ушкоджує судини, серце, мозок і нирки. Чим раніше Ви почнете регулярно контролювати та лікувати гіпертензію, тим ефективніше зможете попередити її ускладнення.
МІФ 5. Для лікування достатньо “прокапатись” 1-2 рази на рік
Це поширене хибне уявлення, яке не має жодного наукового обґрунтування. Тимчасові внутрішньовенні вливання (“крапельниці”) не лікують гіпертензію та не запобігають її ускладненням.
Артеріальна гіпертензія — це хронічне захворювання, яке потребує щоденного контролю та постійного лікування. Лише регулярний прийом призначених лікарем препаратів у поєднанні зі здоровим способом життя зменшує ризик інсульту, інфаркту, серцевої недостатності та інших серцево-судинних захворювань.
МІФ 6. Артеріальну гіпертензію можна вилікувати народними методами
Народні методи неефективні для лікування гіпертензії. Тому якщо ви побачили чудодійний спосіб позбавлення від артеріальної гіпертензії - не варто витрачати час і кошти на такі методи.
МІФ 7. Тиск з віком зростає
Насправді не існує "вікової норми" для артеріального тиску. Підвищений тиск (≥140/90 мм рт. ст.) завжди вважається гіпертензією, незалежно від вашого віку.
Звісно, з віком ризик розвитку гіпертензії зростає, але це не означає, що підвищений тиск є прийнятним чи безпечним. Лікування артеріальної гіпертензії у людей похилого віку так само необхідне, як і в молодих.