Через дискримінацію вітчизняної фарми страждають українські пацієнти - Шимків
Завдання державних органів - забезпечити рівні правила гри для українських та іноземних виробників фармацевтичної продукції, оскільки від нинішньої дискримінаціі страждають не тільки вітчизняна фармгалузь, а й пацієнти.
Таку думку висловив глава ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків в ході свого виступу на Ukrainian Pharmaceutical Forum.
Як приклад він навів проблему так званих вічнозелених патентів на оригінальні лікарські засоби - як правило, виробництва зарубіжних компаній.
«Українське законодавство дозволяє продовжувати термін дії патентів. І компанія залишає за собою монополію на бренд. У той же час Дарниця та інші готові виходити на ринок з генеричними препаратами. І в усьому світі вже давно домінують генерики», - пояснив Шимків, додавши, що оригінальний препарат обходиться українцям в кілька разів дорожче генерика.
Ще один приклад дискримінації стосується лабораторного контролю препаратів.
«Від нас вимагають проводити контроль якості кожної серії досліджуваного препарату в уповноваженій державній лабораторії для досліджень. Це стосується досліджень, що проводяться тільки на території України. Для міжнародних досліджень цього не вимагають. Хоча у нас такі ж сертифіковані лабораторії. Для нас це - додаткові витрати», - розповів Шимків.
Проблемою також є довгий термін отримання дозволу на проведення клінічних досліджень нового препарату.
«В Україні - понад 4 місяці. У Канаді - до 7 днів», - підкреслив топ-менеджер Дарниці. За його словами, затримки виникають через складний документообігу між державними структурами. «Я сподіваюся на плідну співпрацю бізнесу і влади», - сказав на закінчення Дмитро Шимків.