Дарниця представила лікарський засіб “Мінтегра” для лікування шизофренії
Фармацевтична компанія “Дарниця” представила лікарський засіб “Мінтегра” з діючою речовиною арипіпразол для застосування при шизофренії та біполярних розладах І типу. Терапевтична дія арипіпразолу в складі лікарського засобу “Мінтегра” доведена в ході клінічного дослідження біоеквівалентності.
Лікарський засіб є результатом співпраці фармацевтичної компанії “Дарниця” та європейського виробника. Назва препарату є похідною від ”mind integration”, що в перекладі з англійської означає цілісність мислення. ”Мінтегра” випускається в формі таблеток, що диспергуються в ротовій порожнині, з вмістом арипіпразолу 10 мг, 15 мг і 30 мг. Упаковка містить три блістери по 10 таблеток у кожному. Лікарський засіб відпускається за рецептом.
Ігор Никифорчин, директор з медичних питань фармацевтичної компанії “Дарниця”:
“Шизофренія є не тільки медичною, а й значним чином соціальною проблемою. Світова поширеність цього захворювання, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, складає від 0,3% до 0,7% населення. Виходячи з цього, прогнозована розрахункова кількість людей з шизофренією в Україні оцінюється у 210-290 тис пацієнтів. Шизофренія зумовлює значне економічне навантаження, а також є тягарем для людей, що опікуються пацієнтамив з шизофренією і змушені практично повністю обмежити свої соціальні ролі. Компетентне лікування допомагає зменшити чи редукувати симптоми шизофренії, відновитися та повноцінно жити”.
Ключова роль в лікуванні шизофренії відводиться антипсихотичним (нейролептичним) лікарським засобам, розробленим завдяки фундаментальним дослідженням в області вивчення нейрохімічних механізмів, що лежать в основі розвитку основних психопатологічних розладів при шизофренії.
Серед антипсихотичних препаратів на основі їх специфічної активності та спорідненості до певного типу рецепторів нейромедіаторів виділяють типові та атипові антипсихотики. Останні становлять більш новий клас препаратів, загальна відмінність якого від класичних (типових) антипсихотиків полягає в більш низькому ступені спорідненості до дофамінових D2-рецепторів і наявності мультирецепторного профілю зв'язування – в основному з 5-HT2A серотоніновими рецепторами. На відміну від типових антипсихотиків, ризик виникнення екстрапірамідних порушень при застосуванні атипових антипсихотиків є значно нижчим.
Соціальна та професійна інтеграція є основними цілями в лікуванні шизофренії, а тому відсутність рецидивів та досягнення довготривалої ремісії є надважливими завданнями терапії. Вагомим елементом цього процесу є прихильність пацієнта до призначеної терапії, яка в свою чергу прямо корелює з профілем переносимості препаратів.
Арипіпразол як представник групи атипових антипсихотиків має однин з найкращих профілів переносимості як в розрізі розвитку побічних реакцій загалом, так і метоболічного профілю, зокрема. Його клінічна ефективність доведена багатьма клінічними дослідженнями та тривалим досвідом застосування у тисяч пацієнтів. Важливою особливістю арипіпразолу є вплив на прояви негативної симптоматики, тягар якої загалом перевищує тягар симптомів гострого періоду та значним чином знижує можливість соціальної адаптації.
Зважаючи на клінічну ефективність, профіль переносимості та у відповідності до провідних міжнародних настанов, лікарський засіб “Мінтегра” розглядається як терапія першої лінії для першого психотичного епізоду шизофренії. Форма випуску “Мінтегри” у вигляді ородисперсних таблеток є окремою зручною перевагою, оскільки їх застосування не потребує запивання водою і таким чином може застосовуватися за різних обставин та пацієнтам у різних станах.