Дарниця: Як пандемія може вплинути на ваш сон
Світові дослідження свідчать про зростання проблеми порушень сну. Це пов’язано зі збільшенням стресу та занепокоєнням, які викликала пандемія. Безсоння може призводити до зниження імунітету, погіршення серцево-судинних та метаболічних проблем, включаючи підвищений ризик збільшення ваги, діабету та високого кров’яного тиску. Фармацевтична компанія «Дарниця» розширює портфель препаратів для боротьби з безсонням
Що таке коронасомнія?
Негативний вплив пандемії на сон призвів до появи нових термінів для опису проблем зі сном, що спричиняє стрес, викликаний пандемією: коронасомнія або ковідсомнія.
Світова тенденція
Зростання проблем зі сном, зокрема безсоння, викликає занепокоєння в усьому світі. У Великобританії дослідження, опубліковане минулого року, показало, що кількість людей, які страждають від безсоння, зросла з 1 з 6-ти до 1 з 4-х*, тоді як рівень безсоння в Китаї зріс з 14,6% до 20% під час пікового періоду карантину.** Згідно з іншим дослідженням, опублікованим в журналі Американської академії медицини сну, протягом перших п’яти місяців 2020 року в Google було здійснено 2,77 мільйона пошукових запитів «безсоння» у США – а це на 58% більше, ніж за аналогічний період попередні три роки.***
Чому виникає коронасомнія?
Загострення проблематики порушень сну пов’язане зі збільшенням рівня стресу та занепокоєння, який викликала пандемія, включаючи вплив невизначеності та постійного шквалу інформації. Звичайний розпорядок дня та рівень повсякденної активності були порушені, і це негативно вплинуло на сон багатьох людей.
Як коронасомнія впливає на здоров’я
Хронічний недосип, як правило, знижує імунітет, і це підвищує сприйнятливість до вірусів. Нестача сну негативно впливає на емоційну складову та настрій. А також призводить до погіршення серцево-судинних та метаболічних проблем, включаючи підвищений ризик збільшення ваги, діабету та високого кров’яного тиску.
Декілька порад
- Відпочиньте від новин
Хоч і корисно бути в курсі новин протягом дня, намагайтеся уникати нескінченного «скролінгу» новинних сайтів та стрічки Facebook/Instagram перед сном.
- Дотримуйтеся розкладу
Намагайтеся підтримувати постійний розклад сну незалежно від дня тижня.
- Світло важливе
Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість світла вранці, особливо якщо працюєте з дому та не виходите на вулицю, щоб доїхати в офіс.
- Не спіть вдень
Деяким людям може бути корисно подрімати в другій половині дня, але це може порушити нічний сон.
- Змініть фокус уваги
Стрес може спровокувати ситуацію, коли ви прокидаєтесь посеред ночі та не в змозі заснути знову. Якщо ви не заснули приблизно через 20 хвилин, потрібно встати та піти в іншу кімнату. Необхідно змінити фокус уваги, в чому може допомогти читання, заспокійлива йога або спокійне хобі (в’язання, наприклад). Але без гаджетів.
- Уникайте годинникової тривоги
Ви знаєте відчуття: ви прокидаєтеся посеред ночі, перевіряєте годинник, а потім починаєте хвилюватися через необхідність знову заснути, але натомість цей стрес не дає вам спати.
Існують техніки релаксації, такі як медитація, керовані образи та прогресивне розслаблення м’язів, що можуть зняти напругу та допомогти вам заснути.****
Для розв’язання проблеми періодичного та транзиторного безсоння, фармацевтична компанія «Дарниця» випускає Гіпнос®***** у формі таблеток. Гіпнос® - скорочує час засинання та підвищує якість сну. Не варто забувати, що безсоння може мати різні причини, які не вимагають обов'язкового прийому ліків, тому перед початком застосування Гіпнос® потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем та, за потреби, отримати відповідне призначення.
Довідка
ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця» заснована в 1930 році. З 1998 року «Дарниця» є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля - кардіологія, неврологія, розв’язання проблем болю. Протягом 2015-2020 років «Дарниця» випустила на ринок 50 фармацевтичних брендів.
*Наведена вище інформація призначена виключно для розповсюдження у спеціалізованих виданнях призначених для медичних установ та лікарів, а також на конференціях та семінарах з медичної тематики.
* Women with young children, key workers and BAME groups losing sleep during coronavirus pandemic
https://www.southampton.ac.uk/news/2020/08/sleeploss-lockdown.page
** Morin CM, Carrier J. The acute effects of the COVID-19 pandemic on insomnia and psychological symptoms. Sleep Med. 2021;77:346-347. doi:10.1016/j.sleep.2020.06.005
*** Zitting K-M, Lammers-van der Holst HM, Yuan RK, Wang W, Quan SF, Duffy JF. Google Trends reveals increases in internet searches for insomnia during the coronavirus disease 2019 (COVID-19) global pandemic. J Clin Sleep Med. 2021;17(2):177 –18
**** https://health.clevelandclinic.org/covid-19-insomnia-tips/
***** Інструкція до медичного застосування лікарського засобу № UA/17957/01/01.