Лікарські засоби Дарниці відповідають новим європейським рекомендаціям з лікування артеріальної гіпертензії
Під час щорічного Європейського з’їзду з артеріальної гіпертензії та серцево-судинної профілактики, що проходив у червні в Барселоні (Іспанія) були представлені нові спільні рекомендації Європейського товариства з артеріальної гіпертензії та Європейського товариства кардіологів з профілактики, діагностики та лікування артеріальної гіпертензії.
Доктор медичних наук Лариса Міщенко, яка брала участь в роботі цього форуму, розповіла про останні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування артеріальної гіпертензії.
“Артеріальна гіпертензія (АГ) залишається найгарячішою точкою не лише кардіології, а й загалом медицини. На жаль, сьогодні за даними ВООЗ саме підвищений артеріальний тиск (АТ) є лідером поміж інших факторів ризику, які що приводять до смерті в світі”- констатує Лариса Анатоліївна.
За її словами, останнім часом новини у галузі лікування АГ з’являються не надто часто:
«Рекомендації з лікування серцево-судинних захворювань оновлюються в середньому раз на 5 років. І в цьому році настав час рекомендацій з діагностики та лікування АГ, завдяки яким ми отримали відповіді на одне з найактуальніших питань - як протягом наступних 5 років ми будемо лікувати пацієнтів АГ. Ці новини будуть цікаві не лише лікарям, а й фармацевтам, адже від фармвиробників, в тому числі, залежить те, як ми будемо лікувати пацієнтів з АГ».
Європейські експерти, на відміну від американських, залишили незмінною класифікацію АГ за рівнем АТ і діагностичну межу АГ. На це варто звернути увагу, адже в Європі і в Україні цією межею є рівень АТ140 та /або 90 мм рт. ст. В той час як американські рекомендації 2017р. ввели нові критерії АГ-АТ 130 та/або 80 мм рт.ст.
Щодо новин в сфері діагностики АГ, рекомендації підкреслюють важливість широкого впровадження в клінічну практику амбулаторних методів вимірювання АТ. На відміну від офісних вимірювань, добове моніторування АТ і домашній моніторинг АТ дозволяють поліпшити діагностику та індивідуалізувати підходи до лікування.
Лариса Міщенко підкреслила важливість 28-го Європейського конгресу з артеріальної гіпертензії та серцево-судинної профілактики як для вчених, так і для лікарів та відзначила роль взаємодії працівників системи охорони здоров’я та фармацевтичних компаній. Саме завдяки такій співпраці в рамках конгресу були представлені результати дослідження лікування пацієнтів з резистентною артеріальною гіпертензією лікарським засобом «Тіара Тріо®» виробництва Дарниці.
Доктор медичних наук Лариса Міщенко:
Перш ніж обговорювати нові підходи в лікуванні хворих на АГ, варто визначитись з цільовим рівнем АТ. Європейські експерти в цьому питанні обрали досить виважений підхід. Первинною метою лікування є зниження АТ менше 140/90 мм рт. ст. У разі досягнення цього рівня АТ за умов хорошої його переносимості, маємо прагнути контролю АТ на рівні 130/80 мм рт.ст. і нижче. Проте певним категоріям пацієнтів не рекомендовано знижувати АТ менше 130/80 мм рт. ст., а саме у віці старше 60 років, за на явності ІХС та хронічної хвороби нирок. В основі лікування пацієнта з АГ лежить модифікація способу життя, до якої додається медикаментозна терапія. Нова стратегія передбачає для більшості пацієнтів з АГ комбіновану антигіпертензивну терапію зі старту лікування. І основною умовою більш широкого призначення комбінованої терапії є застосування її у формі фіксованої комбінації, тобто в одній таблетці. Якщо двокомпонентна терапія в оптимальних дозах неефективна, наступним кроком має бути потрійна фіксована комбінація, знову ж таки в одній таблетці.
Такий підхід сприяє реальному підвищенню ефективності антигіпертензивної терапії, про що свідчить також наш досвід. У відділенні гіпертонічної хвороби було проведено дослідження ефективності препарату Тіара Тріо® у пацієнтів з попереднім діагнозом резистентної АГ. Такий діагноз передбачає неефективність терапії трьома антигіпертензивними препаратами, один з яких діуретик. При включенні в дослідження пацієнти отримували в середньому біля 3-х таблеток на добу. Після обстеження, пацієнтів переводили на стандартизоване лікування потрійною фіксованою комбінацією амлодипін/ГХТЗ/валсартан («Тіара Тріо®») в максимальній дозі. Через 3 місяці такого лікування біля 40% досягли цільового рівня АТ, тобто вони перестали бути резистентними до лікування. Такий вражаючій результат було досягнуто завдяки використанню раціональної комбінації в адекватній дозі у вигляді однієї таблетки.
За словами Лариси Анатоліївни, Дарниця дивиться уперед через призму активної співпраці з науковцями в проведені досліджень по впровадженню власних розробок. «Запорукою сталого розвитку фарміндустрії та медичної науки є співпраця та розробка спільних проектів, що дозволить досягти успіху не тільки в Україні, а й за її межами.