Чому не можна терпіти головний біль
У цьому матеріалі розповідаємо, чому не можна терпіти головний біль і чи потрібно звертатися до лікаря.
Головний біль може бути одним із симптомів різних захворювань. Навіть за помірної інтенсивності він здатний шкодити працездатності та погіршувати якість життя. Терпіти біль не рекомендується – є ймовірність, що наступного разу він буде помітнішим.
Одні з найчастіших причин головного болю - це мігрень і головний біль напруги. Мігрень зустрічається у жінок уп’ятеро частіше, ніж у чоловіків. На мігрень страждають жінки переважно активного та працездатного віку – 18-55 років.
Ганна Антоненко
ділиться особистим досвідом життя з частим головним болем, лайфстайл блогер, яка стала мамою восени 2021 року:
“Як і всі звичайні люди, я часто страждаю від головного болю. Зазвичай через перевтому, недосипання і т.д.. Під час вагітності напади головного болю траплялися рідше, але після пологів почастішали і стали більш інтенсивними, затьмарюючи радість материнства. До болю додалося почуття самотності та смутку.
Враховуючи грудне вигодовування, я терпляче зносила біль – боялася нашкодити дитині, тому навіть не ставила це питання своєму лікареві. Чомусь боялася, що вона лаятиме мене: мовляв, які таблетки протягом годування грудьми? Коли ж нарешті зізналася лікарю, вона здивувалася моєму “терпінню”: біль, як виявилося, запускає в організмі багато патологічних процесів і може стати хронічним. Тому краще не терпіти, а відразу звернутися до лікаря, з’ясувати причини, отримати рекомендації і за необхідності подолати біль за допомогою медикаментів.
Навіть якщо раніше я вважала, що можна перетерпіти біль після фізичного чи емоційного стресу, і він обов’язково зникне після сну та відпочинку, то зараз намагаюся дотримуватися рекомендацій лікаря і в разі потреби вживаю знеболювальне. Лікар допомагає мені знайти навіть ті ліки, які сумісні з грудним вигодовуванням. Але я не відмовляюся від таких приємних методів знеболювання як масаж та йога.
Висновок, який я зробила: біль – не норма! Рятуйтеся від нього, женіть його, живіть без нього!
- Що потрібно робити при головному болі: коментар лікаря
Олена Цуркаленко,
невропатолог, ботулінотерапевт, кандидат медичних наук розповідає, чому головний біль не можна терпіти:
“Головний біль часто вважається “дрібним синдромом”, але це велика помилка. Якщо він відбувається частіше одного-двох разів на місяць, це привід звернутися до лікаря. Жінки більше схильні терпіти больові синдроми. Інколи навіть від лікарів можна почути якісь грубі фрази на кшталт “Будь терплячою – як ти народжуватимеш?!” Згадайте серію анекдотів, заснованих на міфі з боку партнерів, ніби жінки вигадують головний біль, щоб уникнути близькості…
У той же час бувають такі сильні головні болі, як за нападів мігрені, під час яких важко навіть рухатися, вже не кажучи про виконання рутинної домашньої роботи.
Не можна ігнорувати головний біль, оскільки частота та інтенсивність нападів можуть збільшуватися, а будь-який головний біль за відсутності медичної допомоги має тенденцію ставати хронічним, і з ним буде складніше впоратися.
Також обов’язково потрібно звернутися до лікаря у разі появи так званих “червоних прапорців” болю:
- якщо змінилися характер та інтенсивність головного болю;
- якщо біль голови виник на тлі підвищення температури;
- біль супроводжується слабкістю, онімінням у кінцівках, асиметрією обличчя;
- головний біль супроводжується болями у спині;
- головний біль з'явився через деякий час після травми”.
Матеріали зі спецпроєкту “Жіноче обличчя болю” (спільно з Дарницею), журнал “Marie Claire” №136, весна 2022