Дарниця розпочала проєкт про пост-COVID-19 синдром
Від 10% до 50% пацієнтів, які перехворіли на Covid-19, після цього вражені на постковідні побічні ефекти різного ступеню ускладнення. На платформі postcovid.darnitsa.ua представлена експертна, перевірена інформація про пост-COVID-19 та шляхи його подолання*.
Уявіть, що ви перехворіли на COVID-19. Все ніби добре, ви давно одужали, але все одно щось не так. Кашель, задишка, втомлюваність більше, ніж зазвичай, безсоння, біль у суглобах… Спершу на думку спадає: «Я захворів на щось невідоме». Але альтернативного діагнозу лікарі поставити не можуть. Тоді, найімовірніше, у вас пост-COVID-19.
Симптоми постковіду можуть триматися понад 12 тижнів з моменту одужання! Симптоми можуть бути різними, пов’язаними з загальним самопочуттям чи з конкретним органом людського тіла. Саме тому на платформі postcovid.darnitsa.ua представлений інтерактивний макет людського тіла, на якому підсвічуються окремі елементи. Так користувач натискає на ту частину тіла, яка його турбує та отримує повну довідку про те, як піклуватися про себе, маючи той чи інший синдром, та у якому випадку необхідно звернутися до лікаря.
Цей ресурс збирає, аналізує та систематизує міжнародну практику та дослідження та робить її доступною для широкої аудиторії. Кожне слово та кожна порада підкріплені доказовою медициною, а інформація про симптоми регулярно оновлюється.
«Я не в групі ризику, та і взагалі дуже легко перехворів. Мені це не загрожує!» На жаль, ніякої кореляції між тяжкістю основного захворювання та наявністю постковідного синдрому виявлено не було. Пост-COVID-19 синдром розвивається як у людей з певними факторами ризику (високий кров'яний тиск, куріння, цукровий діабет, ожиріння), так і у людей, які мали легкі або помірні симптоми. Саме тому веб-сайт може бути актуальним для всіх, хто перехворів на COVID-19.
На сайті є відповіді на найпоширеніші запитання про COVID-19, процес одужання та постковід. Як повернутися до нормального життя? Як скоро можна починати подорожувати та займатися спортом? Та багато інших.
Поширені також випадки, коли людина взагалі не усвідомлює, що має постковідний синдром. На її місці можуть легко опинитися ваші рідні та близькі, що вже перехворіли. Тому варто ознайомитися з основними проявами постковідного синдрому, методами лікування, випадками, коли необхідно звернутися до лікаря та завжди бути готовим допомогти близьким.
*Інформація на цьому сайті носить суто інформаційний характер та не може бути використана для самодіагностики чи самолікування.