«Дарниця» розповідає як подолати постковід симптоми з боку психо-емоційної системи
Постійні негативні повідомлення в медіа, страх за себе та близьких, а також соціальне дистанціювання та інші карантинні обмеження становлять загрозу для психоемоційної рівноваги людини. Ці фактори у сукупності з симптомами «постковідного синдрому» можуть серйозно зашкодити психічному здоров’ю. Як цьому зарадити – спеціально для спецпроєкту фармацевтичної компанії «Дарниця» postcovid.darnitsa.ua розповіла керівник Центру респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні «Феофанія», лікар-пульмонолог Світлана Гук.
«Пандемія COVID-19 – це стрес, який не міг не вплинути на наше життя. Невідомість хвороби і її наслідків, соціальне дистанціювання та локдаун змусили нас почуватися ізольованими та самотніми. За таких умов цілком природно відчувати стрес, тривогу, горе і занепокоєння. А окремі симптоми хвороби, такі як задишка, відчуття нестачі повітря та слабкість, можуть сприяти загостренню симптомів психоемоційного стану», – розповідає Світлана Гук.
Також лікар рекомендує докладати максимум зусиль для того, щоб повернутися до звичного ритму життя: знов зайнятись улюбленими хобі, відновити режим сну, активізувати робоче спілкування. Зокрема дуже важливо дотримуватись «інформаційної гігієни»: фільтрувати інформацію, яка надходить зі ЗМІ, і загалом рідше переглядати новини. Крім того, слід частіше спілкуватися зі своїми близькими та розповідати про наболіле, щоб негативні емоції не накопичувалися та не впливали на психічну рівновагу.
Найбільш важливою складовою відновлення після COVID-19 є самоконтроль: якщо психоемоційний стан не покращується протягом принаймні 8-12 тижнів, це є підставою для звернення до спеціаліста.
За даними дослідження Gradus Research* на замовлення «Дарниці»*, близько 80% українців відчувають побічні ефекти від COVID-19 значний час після одужання, і 12% з них шукають інформацію про «постковідний синдром» в мережі. Започаткований у жовтні 2021 року проєкт «Дарниці» postcovid.darnitsa.ua покликаний задовольнити цей суспільний запит.
Платформа містить дані наукових та соціологічних досліджень про поширення та симптоматику «довготривалого COVID», у тому числі ініційованих «Дарницею», та поради фахівців. Кожна рекомендація підкріплена доказовою медициною**, а інформація про симптоми постійно оновлюється на зручній інтерактивній карті.
Довідка
ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця» заснована в 1930 році. З 1998 року «Дарниця» є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля – кардіологія, неврологія, розв’язання проблем болю. За останні п’ять років «Дарниця» випустила на ринок 63 нові фармацевтичні бренди.
*Дослідження компанії Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 1527 інтерв’ю, чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають в Харкові, Києві, Львові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі, 2-4 листопада 2021 року.
**Інформація на цьому сайті носить суто інформаційний характер та не може бути використана для самодіагностики чи самолікування.