Дарниця взяла участь у дослідженні Європейського фонду освіти
6 грудня відбувся черговий етап дослідження Європейського фонду освіти (ЄФО) щодо майбутніх потреб в уміннях/навичках у галузі охорони здоров’я України. А саме, пройшов онлайн-семінар із ключовими зацікавленими сторонами для ознайомлення з проміжним дослідженням, узгодження обсягів та отримання матеріалів для наступного етапу роботи.
Ігор Никифорчин, директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця» долучився до дискусійної панелі, де обговорювалися фактори, що сприяють змінам у секторі охорони здоров’я, основні інвестиції в нові технології в секторі та як ці інвестиції вплинуть на робочі місця та потреби у кваліфікації в секторі. У семінарі приймали участь також представники Інституту професійних кваліфікацій, Світового банку, Школи охорони здоров’я Києво-Могилянської Академії та ін.
Дослідження передбачає декілька етапів аналізу даних, польових робіт та інтерв’ю і оприлюднення національного звіту заплановане на кінець березня 2022 р.
Європейський фонд освіти (ЄФО) проводить галузеві дослідження для визначення майбутніх кваліфікаційних потреб у вибраних галузях країн-партнерів, на які впливає багато глобальних факторів змін (технологічні зміни, інновації, глобалізація, зміни клімату, нові нормативні акти тощо).
Враховуючи поточні реформи системи охорони здоров’я в Україні, ЄФО ініціював нове дослідження, яке б дозволило задокументувати зміни в завданнях, пов’язаних із відповідними видами діяльності, та нові кваліфікаційні потреби в галузі охорони здоров’я України. Галузь охорони здоров’я охоплює дуже широкий спектр заходів, включаючи надання багатьох послуг (первинна медична допомога, вторинна допомога, третинна допомога, медична допомога на дому та в громадах, дослідження в галузі охорони здоров’я та біотехнологій тощо), а також виробництво та реалізацію всього медичного обладнання та ліків.
Зараз в Україні медичні працівники опиняються в центрі політичного, управлінського та технологічного переходу, що вимагає підвищення їхньої кваліфікації та перепідготовки. Технічні, технологічні та наскрізні (основні) навички стають все більш важливими для всіх працівників, які займаються безпосередньою роботою з пацієнтами, для забезпечення людиноцентричності, підвищення продуктивності, збереження роботи та задоволення від неї. Наскрізні вміння включають міжособистісні навички (тобто людиноцентричне спілкування, міжпрофесійна командна робота, самосвідомість та соціокультурна чутливість), аналітичні навички (тобто адаптивне вирішення проблем для розробки планів індивідуальної допомоги для окремих людей, системне мислення, відкритість до безперервного навчання) та можливість ефективного використання цифрових технологій. На тлі цієї комплексної системи охорони здоров’я, що склалася з точки зору управління, технологій та емоційного наповнення, це дослідження має на меті стати новою доказовою базою щодо нових кваліфікаційних потреб та змін професійних профілів у галузі охорони здоров’я України.
«Нові глобальні та локальні тренди в галузі охорони здоров’я, каталізовані пандемією, та входження в наше життя нових технологій та форматів співпраці наростають експоненціально. Це створює нові можливості в системі охорони здоров’я, медицині та фармацевтиці, але й одночасно вимагає нових компетенцій та навиків від всіх учасників галузі і не тільки для того щоб бути готовими до змін, але й щоб реалізувати нові можливості в повному об’ємі та отримати конкурентні переваги.» - зазначив Ігор Никифорчин, директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця».
Довідка.
ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця» заснована в 1930 році та в цьому році святкує своє 91-річчя. З 1998 року «Дарниця» є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля - кардіологія, неврологія, вирішення проблем болю. Протягом 2015-2020 років «Дарниця» випустила на ринок 50 фармацевтичних брендів.